Blog

ibrahim-sadri-melodi-music-production
15 Tem

İbrahim Sadri de yılın en dev projesi Aheng-i Hümayun’a dahil oldu…

Melodi Grup tarafından projelendirilen, Kültür Bakanlığı ve Esenler Belediyesi’nin desteğini alan, Melodi Music Production’ın yapımcılığını üstlendiği dev proje “Aheng-i Hümayun”a İbrahim Sadri de katıldı…

Melodi Music Production’ın kurucusu Azad Üzüm, “İbrahim Sadri’nin katılımıyla birlikte taşlar yerine oturdu” diyerek ilk müjdeyi Müzik Sepeti Haber Portalı aracılıyla duyurdu.

Günün ilk saatlerinde, İbrahim Sadri’nin de stüdyoya girdiği proje için Azad Üzüm, “Bu proje çok önemli bir projedir. Bu yüzyılın arşivinde baş köşede yer alacaktır, dersem hiç de yanıltıcı olmaz. Bu albümü siz de bir hayal edin, Senfoni orkastrasının gücünü hayal edin, padişahlarımızın gönül dilinden şiirlerini bir hayal edin, İbrahim Sadri, Murat Şahin, Serdar Gökhan, Oğuz Aksever, Ömer Tuğrul İnançer, Erol Eren, Emrullah Uzun, Seyfullah Kartal ve Ferudun Özdemir gibi dev isimlerin yorum etkisini de bu hayalinize katınca, çok değişik hisler içine gireceksiniz. “Aheng-i Hümayun” işte öyle bir albüm ki, benim dilim buna albüm demeye de el vermiyor… Hızla çalışmalarını sürdürüyoruz. Bugün İbrahim Sadri, Sultan Ahmet’in bir şiirini okudu, adeta tüylerimiz diken diken oldu. İbrahim Sadri ile birlikte taşlar yerine oturdu. Tüm mesai mevhumunu ortadan kaldırmış durumdayız, 2017’ye girmeden bu dev eseri sizlerle buluşturma gayreti içindeyiz” şeklinde açıklalarda bulundu.

Kültür Bakanlığı ve Esenler Belediye’sinin de desteğiyle çalışmaları hızla sürdürülen “Aheng-i Hümayun” için Sultan 2 Beyazıt’ın bir şiirini okuyan Murat Şahin ise, “Bilinmeyen bir şeyi gelecek nesillere aktaran ses olarak seçilmiş olmak, Doğu edebiyatıyla, Batı müziğinin sentezini oluşturabilmek, sanırım ki geleceğe katkıların en nadidesi.

Sultan 2’nci Beyazıt’ın şu sözlerine bir kulak verin ;

Sür’ât itme ey ecel cismümde gam cândur henüz
Gamzeler zahmı Gönül derdine dermândur henüz

Bir dem eğlen ey felek gönlüm serâyın yıkma kim
Ol perî-peyker hayâli dilde mihmândur henüz

Tîg-i gamzenden kaçar hüsnünle ceng itmez güneş
Leşker-i encüm felekde çekdi sultândur henüz


O

Add Comment