Blog

erhan-balpetek-melodi-music-production
15 Tem

Erhan Balpetek yeni albüm çalışmalarına başladı…

Türk Halk Müziği kategorisinde belirlediği çizgiden taviz vermeden, 20 yıldan fazla bir süredir sahne alan, bu sayede yüzlerce türküye başarılı yorumunu ekleyen, binlerce hayran kazanan Erhan Balpetek, kendi sosyal medya ve müzik paylaşım aplikasyonlarında ciddi bir kitlenin sevgilisi…

Dijital müzik platformları, sosyal medya sayfaları, müzik paylaşım aplikasyonları dahil diğer “New Media” olanaklarını da kullanarak direkt hayran kitlesiyle özel bir etkileşim sağlayan sayısız müzik gurubu ve solistin başarısı için, kimi müzik otoritileri, “bu yöntem kalıcı olmaz”, kimi de, “artık vazgeçilmez bir tanıtım seçeneği” şeklindeki öngörüleri üzerine tartışmalar sürse de, gözle görülür bir gerçek var ki, Erhan Balpetek her gün bir TV programda 5-10 dakika satın almadan, yalvar yakar konserler düzenlemeden, yemek programlarında üste para verip havuç soymadan kendi kendini tanıtıyor, şarkılarını okuyor, albüm masrafları için gelir elde ediyor, hayranlarıyla direk temas kuruyor ve kitlesiyle birlikte devleşiyor.

erhan-balpetek-video-kipleri-izle-indir

2005 yılında, “Kocaeli Starını Arıyor” yarışmasında hem jürinin hem de dinleyicilerin ayakta alkışlayarak birincilik verdiği Erhan Balpetek, yarışmanın ödülü olan “Albüm Yapımı” nı iyi değerledirmiş ve içinde 9 şarkı olan, “Ağlarım Geçen Yıllara” adlı albümünü çıkarmış.

2009 yılında, Melodi Music Production etiketiyle, “Bu Alemde Ben de Varım’ albümünü çıkaran Erhan Balpetek hemen hemen tüm şarkılarına klip çekmiş. Kendi youtube kanalı ve diğer dijital müzik platformalarında tüm eserlerini geniş kitlelere ulaştırmayı sürdüren Balpetek, “Hayranlarım benim dostum” ifadesini kullanıyor.

2017 yılının ilk aylarında yeni bir albüm müjdesi veren, aynı zamanda başarılı bir  “Müzik Yönetmeni” de olan Erhan Balpetek, albümde yer alacak türkülerin çok özel olduğu, hayranlarının çok şaşıracağı, iddasında bulunuyor.

erhan-balpetek-amcaogluErhan Balpetek’in çifte acısı… 

Diyarbakır Çınar’da gerçekleşen bir bombalı terör saldırısında, amcasının oğlu olan Polis Memuru Siraç Balpetek’i kaybeden Erhan Balpetek’in acısını paylaşıyor, ayrıca büyük acılar yaşadığı 17 Ağustos depreminde kaybettiği yakınlarının da bu anma gününe istinaden kendi için düzenlediğimiz geniş röportajı bir süre yayınlamayı erteliyoruz.

Sayın Siraç Balpetek ve aynı kaderi yaşayan tüm polis, asker ve diğer koruyucu meleklerimizin ve sevdiklerinin, Allah’ın yüce takdiri olan “Şehitlik” terfilerini en içten dileklerimizle kutlarız.

Kısa bir süre sonra geniş bir röportajına yer vereceğimiz, Diyarbakır-Çermikli olan Erhan Balpetek’in “Bu Alemde Ben de Varım” adlı eserini şimdi dinleyebilirsiniz.

 

Add Comment