Blog

cem-ulu-melodi-music-production
15 Tem

Cem Ulu, “Duysunlar Beni” ile müzik marketlerde…

Melodi Müzik Production etiketiyle piyasaya çıkan albüm 10 şarkıdan oluşuyor. Bunlardan ikisinin söz ve müziğin Cem Ulu’ya ait. Sesi ve yorumuyla dikkatleri bir an da üzerine çeken Cem Ulu, albümün ismi manidar diyor…

Cem Ulu’nun albümde favori olarak gösterdiği şarkısı, “Sevdalım”, şimdiden dinleyenlerin büyük beğenisini topluyor.

Büyük emekler ve yoğun bir çalışma temposunun ardından piyasaya çıkan, “Duysunlar Beni” adlı albümünde, Erkan Yavuzer ve Mücahit Durmuş’a ait eserlerde yer alıyor.

Cem Ulu kendi ve albümüyle ilgili sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

-Albümün adı için, “manidar” diyorsun, bunu biraz açar mısın, ve albüm nasıl ortaya çıktı?
Benim müzikle olan ilgim küçük yaşlardan itibaren başladı. Aile içinde türkülerle büyüdüm, sevdam buradan gelir. Bu yol uzun ve zor bir yoldu, her şeyi daha profesyonel yapabilmek için çok çaba gösterdim. Sanıyorum başardım. Albümün adına gelince, “Duysunlar Beni” … O kadar çok türkü söyleyen var ki, beni de duysunlar istedim. Her kesimden türkü aşığının dinleyebileceği bir repertuarı bir araya getirdik.

– Albümün hazırlık süreci nasıl geçti?
Üç ay gibi bir sürede çalışmamızı bitirdik, sabahlara kadar çalıştık. Her şeyin en iyisini istedik, zor ama zevkli uğraşlardı bunlar, sonuç ortada, albüm beğeni topluyor. Gelen yorumlar tüm yorgunluğumuzu aldı, diyebilirim.

-Yazdığın sözleri dinlemeden sadece okuduk, müziğin etkisinde olmak istemedik. Bunlar çok güzel sözler… Şarkılarını yazarken nelerden ilham alıyorsun, yaratım sürecinde hangi hallerdesin?

Müzik duygu işi… Okumakta yazmakta öyle… Bir an geliyor, birden sazınızı alıyorsunuz, yüreğinizden ne gelirse kayıt yapıyorsunuz. Sonra bunu dinleyip, yazıya döküyorsunuz, biraz daha yüreklenip, duygulanıyorsunuz, o sıra bir kaç satır daha çıkıyor, üstelik en derinlerden. Hadi tuz, biber olayı gibi…

-Günlük hayatın nasıl geçiyor, ya konserler ve davetler, programlar… 

Günün her saati etüd ile geçiyor. Ben sazıma aşığım. Genellikle Ankara, İzmir, Eskişehir ve İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne alıyorum. Yeni mekanlardan da istek var, yakın zamanda daha yoğun olacağa benziyorum.

-Tekrar başa dönelim, her şey nasıl başladı?

Aile… Eğer arkanızda aile desteği varsa başarıyorsunuz, neler olmaz ki… Benim ailemin desteği çok yoğundu, beni asla yalnız bırakmadılar. Ve Azad Üzüm, yani Melodi Müzik Production. Azad gibi dostların etkisi de büyük. Melodi ciddi işler yapıyor, yapacakda, en önemlisi sanatçısına verdiği özgüven.

-Müzik Sepeti’ni okuyor musun, ve sosyal medya kanallarımızı takip ediyor musun?
İlgiyle izliyorum sizi, sanırım ilk kez böyle bir portal oluşturuldu. Müzisyenler ve Hayranlarının Özgür Platformu şeklindeki sloganınız ilk dikkatimi çeken oldu, sonra baktım ki, gerçekten de öyle. Sanatçıyı da, eserlerini de özenle seçip tanıtıyorsunuz. Aslında çok önemli bir şey yapıyorsunuz. Tek müzik portalısınız bana göre… Müziği magazinleştirmiyoruz, diyorsunuz. İyi de yapıyorsunuz. Ve portalınızda magazin haberleri de yok. Bu tamamen özgür bir platform, müzisyenler var, hayranları var. Burada müzik var. Haliyle de ben de varım!

-Sepet lafına güldün mü, açık söyle… 
Hayır, gülmedim, farkettim de önemini, Müzik Sepeti değerli bir isim, bu isim neler yapılabileceğini çok güzel özetliyor, benzer seste büyük markalar var, onlar neler yaptı ortada. Sizin de yolunuz belli artık. Bakalım sepete neler atacağız.

-Klibi unuttuk, o ne zaman geliyor, ve senin favori şarkın hangisi bu albümde?
Klip için yorgunluk attığımız bir dönemdeyiz ama en kısa zamanda başlıyoruz, benim favorim, “Sevdalandım”

-Teşekkürler Cem Ulu. 
Ben teşekkür ederim, çok mutlu ettiniz beni. Müzik Sepeti’nde olmak bir ayrıcalık, bunu iyi biliyorum.

-Albümü hemen hemen tüm müzik marketlere gönderdiniz, biz henüz market bölümünü aktif etmedik, ama fizy seviyoruz, izninle, Cem Ulu fizy İçerik Sayfası bu haber ile birleştirilecek.
Tabii ki, neden olmasın…

Add Comment