Hakkımızda

ana-sayfa-melodi-group

Çeyrek asırlık deneyim ve istikrarla...

2008 yılında kurulmasına rağmen, başarı hikayesi 1930’lara dayanan Melodi Music Production, Azad Üzüm tarafından yönetilmektedir.

Müzik sektörünün önemli isimlerinden sayın Mustafa Üzüm’ün kurucusu olduğu Azad Müzik’in devamı olarak bilinen Melodi Music Production, gerçekte, müzik sektöründe yarım asırda gelişmiş bir deneyim ve kadrolaşmanın, efsaneleşmiş bir mimarinin güçlü sütünları üzerine yapılandırılmıştır.  Azad Müzik, Melodi Music Production’ın dayandığı sütünlarına gizlenmiş bir klit taşıdır.

İlk olarak Diyarbakır’da plak ve kaset satış mağazası olarak sektöre giriş yapan Azad Müzik, 30 yıl içinde İstanbul Müzik Piyasası’nın en seçkin müzik yapım firmalarından biri olmayı başarmıştır. Sayın Mustafa Üzüm’ün deneyimlerini aktardığı, baba-oğuldan öte, usta-çırak ilişkisiyle olgunlaştırdığı Azad Üzüm, son 10 yılda adından sıkça söz edilen profesyonel yapımcılar arasında yer almaktadır.

Bugün 500’den fazla yerli yabancı albümün yapımcılığını üstlenen Melodi Music Produksiyon, önceleri sektörde öne çıkan ünlü aranjör ve kayıt stüdyolarını kiralarken, şimdilerde en güçlü kayıt stüdyoları ve deneyimli isimlerin bir arada olduğu güçlü bir kadroya sahiptir.

İran, Azerbeycan ve Türkmenistan’daki sanatçılarında albüm yapımcılığını üstlenen Melodi Music Production, güçlü teknik altyapısı ve kodrosuyla donatılmış stüdyoları, orta asya ülkelerince en çok tercih edilen yapım firmaları arasında işaret edilmektedir.

2008 yılından bugüne müzik sektöründeki başarılı çıkışı sırasında, güvenilir ve istikrarlı iş ahlakı ile anılan, bu sayede de lansman ve konser organizasyonları için de ilk tercih edilen şirketler arasında yer etmiştir. Öyle ki, bu hizmetlerin olmazsa olmaz iletişim materyallerinin de üretimini gerçekleştirebilen bir teknik altyapı ve kodrolaşmayı sağlamıştır.